Најава на настани

МИА Најави – свет

Прес-конференција на Светската здравствена организација за состојбата со коронавирусот.

18 септември 2020 

Женева – Прес-конференција на Светската здравствена организација за состојбата со коронавирусот.

Женева – Седница на Советот за човекови права при Обединетите нации за состојбата во Белорусија.

Берлин – Германската канцеларка Ангела Меркел ќе се сретне со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Бразилија – Американскиот државен секретар Мајк Помпео во посета на Бразилија. паг/

Back to top button
Close
Close