Најава на настани

МИА Најави – свет

Берлин – Завршува дводневниот неформален состанок на министрите за економија и финансии на ЕУ.

12 Септрмври 2020

Берлин – Завршува дводневниот неформален состанок на министрите за економија и финансии на ЕУ.

Минхен, Варшава – Собири на противници на мерките воведени за време на епидемијата на коронавирусот.

Вилнус – Почнуваат воени вежби на НАТО кои ќе траат до 27 септември.

Доха – Авганистанско-талибански мировни разговори.

Ријад – Видео конференција на министрите за земјоделство на Г-20.

Венеција – Завршува 77-от Меѓународен филмски фестивал во Венеција – Мостра.

Солун – Годишен говор на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за економската политика на Владата.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close