Најава на настани

МИА Најави – свет

Шест месеци откако Светската здравствена организација прогласи пандемија на болеста Ковид-19.

11 Септември 2020

Женева – Се навршуваат шест месеци откако Светската здравствена организација прогласи пандемија на болеста Ковид-19.

Берлин – Средба на претседателите на Германија и Хрватска, Франк-Валтер Штајнмаер и Зоран Милановиќ.

Берлин – Почнува дводневен неформален состанок на министрите за економија и финансии на ЕУ.

Лублин, Полска – Состанок на премиерите на Чешка, Унгарија, Полска и Словачка.

Шенксвил, Пенсилванија, САД – Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот демократски ривал Џо Бајден на комеморација по повод 19-годишнината од терористичките напади на САД на 11 септември 2001 година.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close