Најава на настани

МИА Најави – свет

Никозија- Одбележување на 60 години од независноста на Кипар.

16 август 2020

Никозија– Одбележување на 60 години од независноста на Кипар.

Киев – Марш за солидарност со демонстрантите во Белорусија.

Брисел – Протест против одлуката за задолжително носење заштитни маски.

Back to top button
Close
Close