Најава на настани

МИА Најави МКД (ДПЛ)

20 јуни 2020 

20 јуни 2020 

Валандово – Премиерот Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски  во работна посета на Валандово, при што ќе извршат увид во градежните работи на втората фаза од проектот за наводнување на јужната долина на реката Вардар (инсерти/11:00, изјави за медиуми/11:45/локација: Линк) по што ќе следи увид на градежните работи на патот и каналот за поврзување на регионалниот пат Р-1105 со населеното место Горна Мала, село Јосифово, Валандово. (12:25)

Охрид – Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, ќе изврши увид во почетокот на изградбата на канцеларијата „Една точка за услуги“. (Зграда на општина Охрид/12:00)

Скопје – Прес-конференција на министерката за финансии Нина Ангеловска. (13:00/Влада, медија центар пренос во живо на https://youtu.be/_RpztAIk57)

Скопје – Претседателот на СДСМ Зоран Заев и генералниот секретар Љупчо Николовски, ќе направат увид во градежни работи на браната Конско, Гевгелија (Изјави за медиуми на Заев и Николовски /14:10)

Струмица –  Изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. (пред штанд на ВМРО-ДПМНЕ/12:30)

Скопје – Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши ќе одржат прес-конференција. (Плоштад Скендербег/15:00)

Скопје – Прес-конференција на генералниот секретар на Движењето БЕСА Аријанит Хоџа. (ул. Христијан Тодоровски-Карпош, бр. 84А/12:00)

___________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Back to top button
Close
Close