0_Инфопакет.ПорталНајава на настани

МИА Најави МКД

21 јуни 2020 

21 јуни 2020 

Штип/Крива Паланка – Претседателот на СДСМ Зоран Заев и партискиот генерален секретар Љупчо Николовски ќе извршат увид во градежни работи на експресниот пат Штип-Крупиште и на патот Крива Паланка-Ранковце. зјави за медиуми: Клучка Три Чешми, исклучување од Штип спрема новата делница кон Кочани/11.30 и на 2 километри пред Крива Паланка/13.30)

Скопје – Прес-конференција на Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. (Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ во Палата др. Христо Татарчев, Плоштад ВМРО бр. 1/10:30)

Скопје – Прес-конференција на организацискиот секретар на ДУИ Артан Груби. (плоштад Скендербег/11.30)

__________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close