Најава на настани

МИА Најави – МКД (ДПЛ)

16 мај 2020 

16 мај 2020 

Штип – Директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски ќе направи увид во градежните активности за изградба на затворениот пливачки базен и кошаркарско игралиште во општина Штип. (населбата Деснаци, на улица 25 мај – Суитлак/12:00)

Скопје – Претставата „Кандид во земјата на чудата“ по текст на Венко Андоновски, а во режија на Сашо Миленковски ќе биде прикажана на Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје. (20:00)

Скопје – Прес-конференција на Фатмир Битиќи, претседател на Комисијата за финансии на СДСМ. (седиште на СДСМ/10.30)

Скопје – Прес-конференција на преставничката на Демократската Унија за Интеграција и заменик
министерка за финанси Ширете Елези. (седиште на ДУИ во Скопје/11:00)

Скопје – Прес-конференција претседателот на Одделот за
финансии при Алијанса за Албанците, Елми Азири. (13:00)

Скопје – Прес-конференција на МОРО Работничка партија. (пред зграда на Влада/12:00)

___________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close