Најава на настаниНекатегоризирано

МИА Најави МКД

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, ќе присуствуваат на поставувањето на камен - темелник на новата поликлиника во општина Сарај.

20 јуни 2020

Скопје – Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, ќе присуствуваат на поставувањето на камен – темелник на новата поликлиника во општина Сарај. (12:00) 

Охрид – Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, ќе изврши увид во почетокот на изградбата на канцеларијата „Една точка за услуги“. (Зграда на општина Охрид/12:00)

Скопје – Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши. ќе одржат прес-конференција. лоштад Скендербег/15:00)

________________________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Back to top button
Close
Close