Најава на настани

МИА Најави – МКД

30 април 2020

30 април 2020 

Скопје – Министерката за финансии Нина Ангеловска и министерот за економија Крешник Бектеши ќе се сретнат со претставници од угостителско-туристичкиот сектор. (Простории на Министерството за финансии; изјави за медиуми пред Министерството во 11:20)

Тетово – Центарот за управување со промени заедно со партнерските организации во општина Тетово ќе предаде донација со заштитна опрема која опфаќа заштитни маски, визири и антибактериски сапуни. (11:00)

Скопје – Одбележување на Меѓународниот ден на џезот со концерт на Здружението на џез-музичари на неговата ФБ страница прек онлајн видео-стриминг, концерти на врвни македонски музичари и групи, ЗЏМ Колектив – комбо ансамбл.

__________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Back to top button
Close
Close