Најава на настани

МИА Најави – МКД (ДПЛ)

23 февруари 2020 

23 февруари 2020 

Сплит – „Охрид трчаТ“ ќе биде дел од 19-то издание на Маратонот во Сплит.

Скопје – Портпаролот на ЦИШ на ДУИ, Бујар Османи, ќе одржи прес конференција. (седиштето на ДУИ во Чаир/11:00)

Струмица – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во посета на струмичкиот регион.

———————————————————————————————————————————————–

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close