Најава на настани

МИА Најави – МКД

29 март

29 април 2020 

Скопје – Прес-конференција на мнистерката за финансии, Нина Ангеловска и директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на која преку видео изјава свое излагање ќе има и директорот на Светска банка за Северна Македонија и Косово во рамките на регионот на Европа и Централна Азија, Марко Мантованели. (10:00)

Скопје – Министерот за надворешни работи Никола Димитров по повод 29 Април – Денот на Министерството за надворешни работи ќе донира маски и визири. (простории на Црвениот крст на Република Северна Македонија, бул. „Кочо Рацин“/12:00)

Скопје – Ромска асоцијација за жени и млади „Лулуди“ организира онлајн предавање на тема: „Женското здравје во услови на пандемија“. (на платформата Zoom/13:00)
Скопје – Прес-конференција на Младинскиот форум на Алијанса за Албанците. (12:00)
Скопје – Онлајн промоција на новата книга „Херојски приказни: Митови, легенди и приказни од различни делови на светот“ во издание на „Арс Либрис“. (19:00)

__________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Back to top button
Close
Close