Најава на настани

МИА Најави – МКД

25 април 2020

25 април 2020 

Скопје – Прес-конференција за донација на таблет-компјутери од фирмата „Еколог“, на која ќе се обрати градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. (Паркинг пред бараките на Град Скопје / 11:00

Скопје – Општина Карпош организира музички настан со диџеј Бабура Јуниор на покривот на  ТЦ „Скопје сити мол“. (19:30 – 21:30)

__________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Back to top button
Close
Close