Најава на настани

МИА Најави МКД (ДПЛ)

7 јануари 2020

7 јануари 2020

Скопје – Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје, ќе богослужи архиерејска литургија на Св. Василиј Велики по повод Раѓањето Христово – Божик, на која ќе присуствува и владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство Венко Филипче, како и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. (09:00, изјави за медиуми по завршување на литургијата)

Охрид – Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски по повод христијанскиот празник Христовото раѓање – Божик, ќе присуствува на архиерејска литургија во црквата „Свети Ѓорѓија“ во Охрид. (09:30)

__________________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close