Најава на настани

МИА Најави МКД

7 јануари 2021

7 јануари 2021

Скопје – Златоустова литургија по повод Божиќ, архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан ќе богослужи во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ (9:00) 

Битола – Света Божествена златоустова литургија (Соборен храм  „Свети Великомаченик Димитриј“/8:00) 

________________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини**

Back to top button
Close
Close