Најава на настани

МИА најави МКД

19 август 2020

19 август 2020 

Скопје – Прес-конференција на претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши. (Пред Собрание/13:00)

Скопје – Прес-конференција на Сојуз на здруженија на дијабетичари на Македонија. (Градски парк, Школка/10:30) 

Скопје – Проекција на документарните филмови „Спиењето на Макс Рихтер“ за композиторот Макс Рихтер и „Зборувај за да те видам“, портрет за Втората програма на белградското радио  на единаесетото издание на „Македокс“.

Охрид – Настап на Ноé Инуи – виолина (Белгија) и Василис Варваресос – пијано (Грција) во рамки на фестивалот Охридско лето 2020 (црква Света Софија/21:00).

_________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close