Најава на настани

МИА Најави МКД

13  август 2020

13  август 2020

Скопје – Претседателот Стево Пендаровски ќе му го врачи мандатот за состав на Влада на претседателот на СДСМ и пратеник во Собранието Зоран Заев. (Вила Водно/12:00, медиумските екипи да пристигнат во 11:30)

Скопје – Претседателот на ДУИ Али Ахмети организира лидерска средба по повод одбележување на годишнината на Охридскиот рамковен договор. (х.„Парк“/12:00)

Скопје – Генералниот секретар на Црвениот крст Саит Саити ќе прими донација од храна и хигиенски средства од компанијата КАМ ДОО. (Простории на центарот за логистика во Момин Поток/12:00)

Охрид – Националната опера и балет ќе биде дел од програмата на фестивалот „Охридско лето 2020“ со „Гала оперски концерт“ и балетската премиера „Болеро“ од Морис Равел, во кореографија на Саша Евтимова. (Сцена Долни Сарај/22:00)

Скопје – Концерт на Тони Китановски – гитара во рамки на Фестивалот за современа музика „МОДОАРС 2020“. (Излет кафе/21:30)

___________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Back to top button
Close
Close