Најава на настани

МИА Најави МКД

8 август 2020

8 август 2020

Карпалак – Делегација од Министерството за одбрана и Армијата на Република Северна Македонија предводена од началникот на Генералштабот, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски и државниот секретар во Mинистерството за одбрана, Драган Николиќ ќе положи цвеќе пред спомен-плочата на загинатите припадници на Армијата кај месноста Карпалак. (9:00)

Прилеп – Заедничка делегација од Министерството за одбрана и од Армијата на Република Северна Македонија ќе положи цвеќе пред комплексот „Карпалак“ во центарот на Прилеп. (12:00)

Скопје – Прес-конференција на претседателот на Независниот синдикат на полицијата (НСП), Гоце Делчев Тодев. (Главна капија на МВР/12:00)

Скопје – Прес-конференција на неформалното здружение на граѓани „Стоп за грабежот“. (пред Министерството за правда/12:05)
 __________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Back to top button
Close
Close