Најава на настани

МИА Најави МКД (ДПЛ)

4 август 2020

4 август 2020

Скопје – Конститутивна седница на Собранието на Република Северна Македонија. (сала Голема купола / 12:00)

Охрид – Претседателот Стево Пендаровски ќе се обрати на свеченото отворање на 60-тото издание на фестивалот „Охридско лето“. (Античкиот театар /21:00; Директен пренос на Фејсбук-страницата и на Јутјуб-каналот на Претседателот)

Скопје – Прес-конференција на Независниот синдикат на камионските транспортери на Македонија-НСКТМ МАКАМТРАНС и Независниот синдикат на градежни работници инженери и трговци во градежништвото-НС ГРИТГ за покачувањето на цената на струјата. (пред Министерство за труд и социјална политика / 11:00)

Скопје – Театарска претстава на албански јазик „Зоолошката приказна“ во рамки на „Скопско лето“. (Факултет за ликовни уметности – Сули ан / 20:30)

__________________________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close