Најава на настани

МИА Најава-свет

25 јуни 2020

25 јуни 2020 

Пјонгјанг/Сеул – Одбележување на 70 години од почетокот на Корејската војна

Париз – Делумно отворање на Ајфеловата кула.

Москва – Почнува првичното гласање на референдумот за измена на Уставот на Русија.

Виена –  ОН ќе го презентира годишниот извештај за наркотиците.

Копенхаген – Онлајн брифинг за состојбата со коронавирусот.

Брисел– Обраќање на генералниот директор на СЗО пред европратениците.

Вашингтон – ММФ го презентира годишниот извештај за финансиската стабилност.

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close