МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф5+5

18 мај 2021

18 мај 2021

МНР прогласи руски дипломат за непожелна личност во С Македонија

 

Џафери пред уставните судии: За Законот за ЈО во целост се почитуваа одредбите од собранискиот Деловник

Собранието не го усвои предлогот за дополнување на Законот за здравствена заштита

МЗ: Во Центарот за белодробни заболувања во Отешево ќе се рехабилитираат пост-ковид пациенти

 

Димитров: Деновиве очекуваме засилен ангажман од португалското претседателство со ЕУ

 

Светска банка продолжува да му помага на Западен Балкан преку инвестирање во чисти извори на енергија

 

„Атинска“ варијанта на мутација на Ковид-19 ги загрижува епидемиолозите во Грција

 

Европол: Разбиена криминална група во Шпанија, уапсени 22 лица поради 26 милиони евра

 

Здружението на лекари во Токио бара откажување на Олимписките игри

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close