МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф

3 март 2021

3 март 2021 

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје 

Ивановска: Сите активности треба да одат во иста насока кон расчистување со корупцијата 

Судење за „Меѓународен сојуз“: Се изведуваат материјални докази од Обвинителството 

Арсовски за случувањата со Бугарија: Не доликува на земји-членки на НАТО да комуницираат на ваков начин 

Со Оперативниот план за вработување 2021 ќе бидат опфатени 10 279 лица 

Силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија и Бугарија 

Песков: Санкциите на САД и ЕУ се мешање во работите на Русија 

Во Авганистан револт по убиството на три новинарки 

Полицијата во Мјанмар продолжува насилно да ги растерува демонстрантите 

Можно е продолжување на вонредната состојба во Токио  

Back to top button
Close
Close