МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

9 јули 2020

9 јули 2020

Хоти тврди дека може да прогласи вонредна состојба, а Османи дека тоа право го има само претседателот

Гебрејесус: Пандемијата и натаму се забрзува и не е под контрола

Заев од Тетово: За шест години да го затвориме преговарачкиот процес и да бидеме полноправна членка на ЕУ

Родителите нема да плаќаат додека не почнат со работа прилепските градинки

Шекеринска: Повторно во функција Колекторот за заштита на Охридското Езеро

Официјално, Пелегрини нов тренер на Бетис

Мицкоски: Очекувам сериозна поддршка од граѓаните за коалицијата „За обнова за Македонија“

ЕУ: Случувањата во Србија не се пречка за дијалогот со Косово

Средба Јанша Столтенберг: Важно да се продолжи со воени инвестиции

Демократски сојуз на избори под мотото „За Европска Македонија“

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close