МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

8 јули 2020

8 јули 2020

Во Грција се укинуваат задолжителното носење маска во молови и ограничувањето на бројот на гости на масите во угостителските објекти

Уставниот суд не поведе постапка за оценка на законитоста на издавањето домашна платежна картичка

Вучиќ: Најбрутално политичко насилство во Србија во последните неколку години

Вулин бара казнување политичари во врска со вчерашните протести

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелиско препраќани на Вибер, Месинџер

Се затвораат плажите во Шпанија

Меркел: Отворање на првите поглавја од преговорите со Скопје и Тирана оваа година

Нови 163 случаи со Ковид-19, осум починати, 230 оздравени пациенти

Реакции на српските опозициски партии на протестите во Белград

Дел од партиите ги поддржаа барањата на родителите на деца со посебни потреби

 

Back to top button
Close
Close