8 јули 2020

Влез во земјава само со ПСР тест за граѓаните на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора – препорача Комисијата за заразни болести

Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

Спасовски од Куманово: Уште повеќе пари кај граѓаните, домашна платежна картичка од 9.000 денари и за стечајците

Германија: Стабилноста и развојот на Западен Балкан се од витално значење за Европа

Жунињо: Нејмар е алчен како секој Бразилец, го интересираат само парите

Познати личности бараат отстранување на спомениците на американската Конфедерација

Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Италијанските власти може принудно да хоспитализираат заразени кои одбиваат лекување

СЗО: Има докази дека коронавирусот се пренесува преку воздух

Роналдо со поддршка до соиграчите по поразот од Милан

Back to top button
Close
Close