МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

7 јули 2020

7 јули 2020

Турковиќ ја повика амбасадорката на БиХ во Белград на итни консултации

„Одиме во пропаст“, напиша началничката на израелските здравствени служби и поднесе оставка

МФ: Поради обезбедена ликвидност, во јули само една аукција на ДХВ

Димитров: За нас Македонците, македонскиот јазик е затворено прашање, и дома и во светот

Нови 120 случаи со Ковид-19, петмина починати, 125 оздравени пациенти

Протест во Рим на млади Италијанки кои сакаат да се мажат без рестрикции

Србија воведе задодолжителна самоизолација од 14 дена за граѓаните на Црна Гора

Дескоска: Неопходна е ефикасна меѓународна соработка за спречување и откривање на корупцијата

Гаџа и Векиќ потпишаа за Вардар

Претставување на првото инклузивно дигитално мени

Back to top button
Close
Close