МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

6 јули 2020

6 јули 2020

Филипче: Есента е апсолутно многу ризичен период, не само за нас, туку и за сите земји

Грчката Влада ја објави листата со медиуми кои добиле финансиски средства за кампањата „Остануваме дома”

Хоти утре на средба со Макрон во Париз, в недела со Вучиќ во Брисел

Белгија има највисока стапка на морталитет од Ковид-19 во светот

Дуда предлага уставни измени – истополовите заедници да не можат да посвојуваат деца

Светот мора да го поддржи Хонг Конг, изјави активистот Џошуа Вонг во судот

Филипче: Дваесет и шест проценти од болните со Ковид-19 имаат над 60 години, возрасните и хронично болните да бидат внимателни

Сперанца: Кој ќе одбие да се лекува од Ковид-19 ќе биде казнет

Во штипскиот регион се шири вирусот меѓу контактите

Меркел: Да се задржи обврската за носење заштитна маска

Back to top button
Close
Close