МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 август 2021

4 август 2021

Потребно е да се изнајде пристојна форма за учество на сите шест земји од Западен Балкан во иницијативата „Отворен Шенген“, смета Груби

Нормализиран железничкиот сообраќај, машиновозачите го прекинаа бојкотот

Словенија испраќа 16 противпoжарни возила и 46 пожарникари

Промовирана поштенската марка посветена на 20-годишнината од Охридскиот договор

Нови 164 случаи со Ковид-19, оздравени 18, тројца починати

Прва жртва на пожарите во Косово

Бугарското Министерство за здравство бара граѓаните да се воздржат од патувања во Грција, Кипар и Турција

Израел возврати на ракетите од Либан

Во Бангладеш гром уби 16 лица кои биле на свадба

Канаѓанецот Де Грас олимписки победник на 200 метри

Back to top button
Close
Close