МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 август 2021

4 август 2021

Портокалов метео аларм денеска и утре, да се почитуваат мерките за заштита од топлотниот бран

На територијата на државата активни неколку пожари, пристигнаа четири хеликоптери од Србија за гаснење на огнот

Спасовски се заблагодари за помошта на Србија со четири хеликоптери

Хеликоптери на Армијата го гасат пожарот над Пасјак

Објавени конкурсите за ученички и студентски стипендии за 2021-2022

Почина српскиот амбасадор во Русија, новинарот Мирослав Лазански

Судан одобри нацрт-закон за приклучување кон Меѓународниот кривичен суд

Нападнат домот на министерот за одбрана во Кабул, сите напаѓачи ликвидирани

СБ на ОН повика на итен прекин на насилството во Авганистан

Џони Деп доби можност за пресврт во судската битка против Амбер Хард

 

Back to top button
Close
Close