МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

3 август 2021

3 август 2021

Пендаровски нареди да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со елементарни непогоди, наредбата стапува на сила веднаш

ЦУК: Пожари низ цела држава, најкритично во Кочани

МТСП: Законот за стечајци стапи во сила, стечајците што ги исполнуваат условите во рок од 30 дена да се пријават во Агенцијата за вработување

Од денеска целосна забрана за движење во шумски предели

Од денеска целосна забрана за движење на Водно и на Скопска Црна Гора

Партијата на Ердоган подготви нацрт за нов устав

Директорот на „Белоруската куќа во Украина“, Виталиј Шишов, пронајден обесен во парк во Киев

Белоруски активист исчезна во Киев, отишол да трча и не се вратил

САД и Британија ги обвинија талибанците за „воени злосторства“

Израелскиот Врховен суд на 70 Палестинци од окупирана населба во Ерусалим им понуди компримис со еврејските доселеници

 

Back to top button
Close
Close