30 јули 2021

Пендаровски ги покани на заедничка прослава во Крушево Заев, Џафери и лидерите на сите парламентарни партии

Шефот на државата не ја исклучува можноста во преговорите со Бугарија да се вклучи трета страна

Заев: Ги поканивме соседните земјите членки од ЕУ да отворат зелени коридири, Грација се јави прва

Пендаровски нема да ги потпише измените во Изборниот законик во сегашната предложена форма, потпис ставен на Законот за државјанство

Џафери – Грвала Шварц: Интензивирање на меѓусебните политички и економски односи меѓу Северна Македонија и Косово

Во Албанија вакцинирани над 53 отсто од планираната популација

Вучиќ: Имаше позитивни и негативни реакции, но иницијативата Отворен Балкан е во интерес на регионот

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Четири жени ограбиле аптека во Сан Франциско и побегнале со украдените производи

Манчестер сити нуди 100 милиони фунти за Грилиш

 

Back to top button
Close
Close