28 јули 2021

Регионална конференција се справување со дезинформациите, говорот на омраза и хибридните напади

Филипче: Верувам дека пензионираните лекари ќе сакаат да се ангажираат во едукација на помладите

Шахпаска: Да се почитува Законот за безбедност и здравје при работа

Ако епидемиолошката ситуација остане стабилна ќе има настава со физичко присуство

Дочекот на Георгиевски утре во 19:30 часот на скопскиот плоштад

На границата меѓу Литванија и Белорусија уапсени 171 ирачки мигрант

Стејт департмент: Корупцијата ги оддалечува инвеститорите од  Албанија

Шојгу: Мисијата на НАТО во Авганистан не успеа, сега има активно движење на ИД

Блинкен: Авганистан може да стане паријска држава доколку талибанците продолжат со злоставувањата на сопствениот народ

СЗО: Делта сојот присутен во 132 земји

Back to top button
Close
Close