МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 јули 2021

28 јули 2021

ДИЖС: Извршен надзор над депонијата во Росоман, изречени казни

Утврдени измените на Кривичниот законик, се воведува кривично дело „демнење“

Голема полициска акција во Скопје за апсење на лица, инволвирани во трговија со оружје и дрога

Кичевската коњаница го започна „Илинденскиот марш“ од манастирот „Пресвета Богородица Пречиста“

„Вера сонува за морето“ на Интернационалниот филмски фестивал во Венеција

Обвинителството на БиХ формира предмети во случаи на негирање геноцид

Рашков: Стотици бугарски граѓани биле прислушувани

Пет лица се сметаат за исчезнати во големата експлозија во Леверкузен

Делегација на талибанците на официјални разговори во Кина

Еквадор му го одзеде државјанството на Асанж 

 

Back to top button
Close
Close