26 јули 2021

Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“

Десет нови случаи со Ковид-19, 16 оздравени, двајца пациенти починати

„Организатори на 27 април”: За Обвинителство казните се ниски, за одбраната пресудата е нејасна

Владината делегација положи цвеќе на Споменикот на жртвите од скопскиот земјотрес од 1963

„М“ на Вардан Тозија награден во програмата за филмови во изработка на фестивалот во Пула

ЕУ го одобри планот за закрепнување на четири земји членки

Руски „Роскомнадзор“ го блокира сајтот на Навални и 48 други поврзани сајтови

Во текот на монсунските дождови во Индија починаа повеќе од 160 лица, неколку десетици заробени под свлечишта

Научниците изненадени од брзината на климатските промени

По 25 години, Русија го освои златото на Олимпискиот турнир во спортска гимнастика

Back to top button
Close
Close