23 јули 2021

Втор ден дебата за ребалансот на Буџетот

Објавени огласите за вработување 500 образовни асистенти за работа со ученици со попреченост

Шекеринска од Лисабон: Ги направивме првите чекори кон интензивна одбранбена соработка со Португалија

Охридскиот регион доби две години рок да ги исполни препораките на УНЕСКО и да избегне поместување на Листата светски богатства во опасност

Владиката Јосиф во посета на гостиварското муфтиство по повод Курбан бајрам

Срспкиот експертски комитет за имунизација препрача трета доза на вакцина со Фајзер или Модерна

Сакеларопулу – Мицотакис: Вакцинацијата е должност и одговорност на сите граѓани

Професорот Делфреси предвидува дека е можна „нова варијанта“ на Ковид-19 во текот на зимата

Чинголани: Светските сили првпат ја препознаа врската помеѓу климатските промени и сиромаштијата

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Back to top button
Close
Close