22 јули 2021

Почна општата расправа за ребалансот на Буџетот

Жители на три села ќе ја блокираат изградбата на експресниот пат Штип – Кочани

Јавна расправа: Продажбата на државното земјоделско земјиште реформа или можност за узурпација

Елитна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Вучиќ: На Форумот во Скопје ќе потпишеме три документи, го менуваме името мини Шенген, на границите ќе воведеме брзи ленти

Во контејнер од Гватемала со вреќи за кафе на атинското пристаниште откриени над 350 килограми кокаин

Истражување покажа дека Романците најмногу сакаат влез во Еврозоната

Сите нови модели на „Дајмлер“ до 2025 ќе бидат само со електричен погон

Хакери наводно бараат 50 милиони долари од Арамко за протечени податоци

Хашимото: Свеченото отворање на Токио 2020 нема да биде фестивал, ќе имаме сериозна церемонија

Back to top button
Close
Close