МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 јули 2021

21 јули 2021

Назначен нов судија – поротник, продолжуваат судењата за „Титаник“, „Топлик“ , „Талир“ и „Тендери“

Арсовски: Не е казнива употребата на канабис за лична употреба, но со новиот закон се допрецизира неговата употреба

Комисијата за заштита и спречување на дискриминација од јануари до мај постапувала по 108 претставки

Нуредини: Го ставивме Студенчишко Блато под привремена заштита

Концерт на „Монистра“ на „Скопско лето“

Грчката црква со поддршка на вакцинацијата – теориите за микрочип во вакцините се нереални

Ива Митева од „Има таков народ“ избрана за претседател на Народното собрание на Бугарија

Украина донесе ракетен систем Бук на границата со Русија

Орбан распишува референдум за Законот за ЛГБТК заедницата и заштита на децата

Ракетата „Протон-М“ ќе достави нова лабораторија на Меѓународната вселенска станица

 

Back to top button
Close
Close