Некатегоризирано

МИА Бриф 5+5

19 јули 2021

19 јули 2021

Приведено лице од Скопје поради кражба на пари од возило

СВР Куманово уапси мигрант кој со неколкумина нападнал друга група мигранти

Мешани патроли на полицајци и родители во обиколка на местата каде излегуваат младите во ноќните часови во Охрид

Вечер на Синедејс филмови од Серебреников, Верховен, Нику и Чанг во Гала програмата

Концерт на Триото „Јонген“ од Хрватска вечер во Музејот на македонска борба

Жељко Комшиќ од утре ќе претседава со Претседателството на БиХ

Во Бугарија се изведува меѓународна воено воздухопловна вежба „Тракиска звезда 2021“

Германскиот систем за тревога од катастрофи критикуван поради задоцнето предупредување на граѓаните

Палестинското раководство смета дека изјавите на премиерот Бенет за Ал Акса поттикнуваат опасен верски судир

Вил Смит ќе го продуцира „Алхемичарот“ на Паоло Куељо

 

Back to top button
Close
Close