МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 јуни 2020

25 јуни 2020

Мајли Сајрус: Трезна сум веќе шест месеци

Отворено писмо: Авторитарните режими ја користат здравствената криза за да ја зацврстат политичката моќ

Ливерпул може да стане шампион на теренот на Манчестер сити

Винари да не манипулираат со откупните цени и со плаќањето, апелираат лозарите

Медицинскиот центар во Хјустон речиси нема место за пациенти на интензивна нега

Во Канада за непочитување на здраствените мерки изречени парични казни во висина од 13 милиони долари

Денис Квејд се ожени зa 39 години помлада девојка

Хоти нема да учествува на состанокот на 27 јуни во Белата куќа

Во Гватемала расте бројот на заразени лица со Ковид-19

Американски медиуми: Агенти на Тајната служба позитивни на Ковид-19 по митингот на Трамп во Тулса

Back to top button
Close
Close