МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

24 јуни 2021

24 јуни 2021

Џафери: Вишеградската четворка е успешен модел за соработка кон кој се стремиме со земјите од регионот

Средба Маричиќ-Гир: ЕУ со поддршка за реформите во правосудството

Мобилна библиотека ќе патува низ државата за да промовира повеќе читање и други вредности

Десет нови случаи на Ковид-19, тројца починати и 17 оздравени

Заев: Апсолутно нема дилема кога се употребува на Северна Македонија, а кога македонско

Кастекс: Франција треба да ја забрза вакцинацијата

Орбан го брани законот, тврди дека е бранител на правата на хомосексуалците

Макрон: Неопходен е дијалог со Москва, без отстапувања од вредностите

Бафало може да добие социјалистка за градоначалник 

Шпанската влада дозволи присуство на навивачи во Ла Лига следната сезона

Back to top button
Close
Close