МИА Бриф 5+5

МИА Бриф 5+5

5 март 2020 

5 март 2020 

Двајца странци сомнителни на коронавирус во карантин во хотел во Скопје

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи, Заев деновива најави состанок со ДПА

Соботка: Северна Македонија веќе е европска земја, се надеваме на зелено светло кон крајот на месецот

Автобусот на „Дурмо турс“ удрил со 10 пати поголема јачина од онаа што би ја поднела оградата

Сведоци во „Титаник“ не знаеле дека во нивно име е уплаќано на ВМРО-ДПМНЕ

Прв случај на Ковид-19 во Јужна Африка

Мета – Радев: За мигрантската криза потребен е дијалог и оперативен план

По првата рунда преговори со Лондон за идното партнерство, разликите се „многу длабоки“

Во Москва средба Путин – Ердоган за состојбата во Идлиб

 

 

Back to top button
Close
Close