2 март 2020

„Редфин“: Голем број Американци се селат во поевтини градови

Сириските владини сили повторно го зазедоа градот Саракиб

Извинување од лидерот на сектата која со коронавирус зарази околу 2.000 лица во Јужна Кореја

Трет потврден случај на Ковид-19 во Белгија

Први случаи на заразени со новиот коронавирус во Индонезија

Почнаа третите парламентарните избори во Израел за помалку од една година

Штрајк со глад почна лекарот кој и помогна на ЦИА за убиството на Осама бин Ладен

Кина произведува над 110 милиони заштитни маски на ден поради новиот коронавирус

Акустична гитара на „Битлси” проценета на 400.000 фунти

Истражување: Претераното гледање порно е опасно по сексуалното здравје

Back to top button
Close
Close