МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 февруари 2020

27 февруари 2020

Чулев од Битола:Има најави дека од 7 до 10 дена ќе пристигне пратка со патни исправи

Лукашенко: Белорусија се принудува на интеграција со Русија

Операторите од понеделник на полноќ нема да реемитуваат ТВ канали, оставаат простор за решение

Реконструкција на Градскиот стадион „Зоран Паунов“ во Велес

Азески: Добивањето датум за почеток на преговорите значаен поттик за зголемена економска активност

Осумте критични фази на детството

Се уредува нов парк во Кисела Вода

Природниот прираст негативен

Нови 106 случаи на коронавирус во Иран, 26 лица веќе се починати

Путин негира дека користел двојник

Back to top button
Close
Close