МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 февруари 2020

25 февруари 2020

Потпишан договор за санација на свлечиштето на регионалниот пат Макази–Маркова Нога

Статистика: Најкористен превоз градско-приградскиот

Метелко-Згомбиќ: Се надеваме дека се создадени условите за отворање преговори

МПС и раководството во МВР постигнаа договор, издадените наредби да ги потпишуваат и министерот и дополнителниот заменик министер

„Куманово-Гас“лани го зголемил бројот на приклучоци

Во Иран починаа уште две лица од новиот коронавирус

Во Либија загинале двајца турски војници, информира Ердоган

Кинески експерти и претставници на СЗО ја посетија провинцијата Хубеи

Најмладиот син на Мајкл Џексон си го смени името

 

Back to top button
Close
Close