МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

24 февруари 2020

24 февруари 2020

Грлиќ Радман: Хрватска сака стaрт на преговорите со Скопје и Тирана во март

Згрижено уште едно лице во Приштина поради сомнение за коронавирус

Независниот синдикат на судската полиција бара нова опрема, униформи, зголемување на платата и бенефициран стаж

Мицкоски повика на протест од Обвинителството до Врховниот суд

Иранските власти демантираат дека го криеле точниот број на заразени и починати од коронавирус

Поповски – Тимоние: Клучна определба на Владата е целосната слобода и независност на медиумите

Филипче: Граѓаните да ги откажат патувањата во Италија доколку немаат итна потреба (ДПЛ)

Брнабиќ: Приоритет е иницијативата мини Шенген и инфраструктурното поврзување на регионот

ЕК ги осуди антисемитските маски на белгискиот карневал во Алост

Усни опомени до кавадарчани кои за огрев користат дрва од четинари

Back to top button
Close
Close