МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13 февруари 2020

13 февруари 2020

Брнабиќ: Србија ќе ги штити правата на Србите во регионот

Мета: Не во Венеција, туку во НАТО нека бараат толкување, јас на функцијата останувам до 24 јули 2022 година

Силен земјотрес во Јапонија

Бугарскиот тајкун Божков обвинет за трговија со влијание и антиквитети

МНР: Потврден коронавирус кај еден од нашите државјани на бродот во Јокохама (ДПЛ)

Помпео испрати писмо до Курти: Укинувањето на таксите е приоритет

Оперативен план за 2020: Околу 12 илјади невработени лица ќе се вклучат во активни мерки за вработување

Шин Фејн побара преговори со Фина Фојл за формирање ирска влада

Утре дожд и снег, од понеделник температури до 19 степени

Поддршка од 10 милиони евра за спортот преку ваучерскиот систем

 

 

Back to top button
Close
Close