МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

11 февруари 2020

11 февруари 2020

Врвот на епидемијата на коронавирусот се очекува во средината на февруари

Дождот ќе ги изгасне преостанатите 24 пожари

Ди Мајо ги поздрави обидите за носење на законот за ЈО, напомена дека ниту една земја не може да се пофали со високо ниво во борбата против корупцијата

Песков: Засега не е во план состанок меѓу Путин и Ердоган за Сирија

Лекари утврдија дека Боки 13 може да го следи судењето, боледува од гастритис, а не од канцер

Барние: Велика Британија нема да добие преференцијални односи за финансиските прашања

Гардијан: Коронавирусот може да засегне 60 отсто од светската популација

Гледаноста на Оскарите најниска во историјата

Спасовски – Жидан: Членството на С.Македонија во НАТО е голема победа, силна поддршка и исчекор во евроинтеграциите

Филипче: Тројцата наши државјани не се меѓу заболените од коронавирусот на бродот во Јокохама

Back to top button
Close
Close