МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10 февруари 2020

10 февруари 2020

Аматерски хуманитарен велеслалом во Маврово од 21 до 23 февруари

Том и Џери го слават 80. роденден

Прва жртва од невремето во Словенија

Во Министерството за миграција и азил на Грција ќе се формира Дирекција за враќање на мигранти

Европа допрва ќе страда од климатските промени предупредуваат властите

Анастисијадес: Нема да ги одложуваме нашите планови за вадење гас заради Турција

Вооружени полицајци и војници упаднаа во парламентот во Ел Салвадор

Велика Британија го прогласи коронавирусот за закана по јавното здравје

Политико: Опаѓа поддршката за НАТО во Франција и Германија

Почеток на Kарневалот на Венеција

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close