МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 февруари 2020

4 февруари 2020

ЕУ инвестира 75 милиони евра во “сината економија“

Хрватската амбасадорка во ЕУ исмеана поради непознавањето на англискиот јазик

Мицкоски: Правни експертите да го напишат законот за ЈО

Зголемен бројот на пациенти излекувани од коронавирусот

Во пораст бројот на заболени од рак, годишно 7.807 нови случаи

Гренел ја повика Приштина веднаш да ги укине таксите

Во Вухан прераспределба на заболените од коронавирус

Царовска: Владата инвестира во обезбедување добри работни места за младите

Радев: Веќе немам доверба во бугарската Влада

Царовска: Со јануарската пензија сите пензионери ќе добијат зголемување од 722 денари

 

Back to top button
Close
Close