МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

31 јануари 2020

31 јануари 2020

Брегзит ќе му донесе на Франкфурт повеќе од 30 банки и 3.500 работни места

Сасоли: Европскиот Парламент очекува преговори со Северна Македонија и Албанија

Епл е против барањето на ЕУ за универзален полнач за смартфони

Ердоган ги обвини арапските земји за „предавство“

Петер: Компаниите да носат одлуки веднаш и сега, да не чекаат поради изборите

Средба Брегу-Вархеји во Брисел

Средба на претседателот Пендаровски со европратениците Шидер, Кјучук и Валсман и евроамбасадорот Жбогар

Фон дер Лајен: Приоритетите на ЕУ не се менуваат поради Брегзит

Мицотакис: Меморандум со ФИФА и УЕФА за грчкиот фудбал

Почна средбата на работната група за законот за ЈО

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close