МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 јануари 2020

21 јануари 2020

Научници од Универзитетот во Кардиф: Лекот за ракот, најверојатно, е во човековото тело

Со измени на Законот ќе се реши проблемот на локалното население со концесиите за експлоатација на минерални суровини

Санчез и нуди на Каталонија референдум за поголема автономија, не за самостојност

ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев, го упати на Законодавно-правната комисија

Сугарески: Опозицијата свесно го блокира законот за легализација на дивоградби

Ирански пратеник понуди три милиони долари за „оној кој ќе го убие Трамп“

Врховниот суд ќе расправа за првите пресуди на СЈО

Димитров-Борисов: Бугарија поддржува отворање преговори на Северна Македонија со ЕУ

Османи и Деркоски повикаа за фер и демократски избори, последната собраниска седница на 3 февруари

Борисов: Треба да се покаже дека сме пораснале на Балканот

Back to top button
Close
Close